E-Keyless - sklep internetowy
Metoda kradzieży na walizkę. Poznaj od podszewki działania samochodowych złodziei
Metoda kradzieży na walizkę. Poznaj od podszewki działania samochodowych złodziei

Nowoczesne samochody. Na pierwszy rzut oka komfortowe, ułatwiają codzienne przemieszczanie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że tego typu pojazdy są łakomym kąskiem dla złodziei. I nie mowa tutaj o wysokiej wartości rynkowej, chociaż ona także może kusić okolicznych rabusiów. Bezkluczykowość aut z segmentu premium sprawia, że zmiana właściciela pojazdu może nastąpić w zaledwie kilka sekund. Oczywiście, jeśli wcześniej właściciel nie zainwestuje w zabezpieczanie.

Kilka sekund i po sprawie. Kradzież na walizkę staje się coraz popularniejsza w Polsce

Jako doświadczony sprzedawca akcesoriów do nowoczesnych pojazdów z systemem keyless doskonale wiemy, jak dużym problemem dla właścicieli samochodów premium może okazać się metoda na walizkę. Od wielu lat próbujemy zwalczać przestępców pokrowcem na kluczyki. Jak dokładnie przebiega błyskawiczna kradzież auta przy użyciu specjalistycznego sprzętu? Pozwól, że Ci wyjaśnimy. Popularna walizka to tak naprawdę urządzenie radiowe służące do przechwytywania sygnału nadawanego na linii zamek w drzwiach samochodu – kluczyk. Sposób ten już wiele lat temu upowszechnił się na zachodzie, jednak do Polski trafił stosunkowo niedawno. Dziś mamy do czynienia ze szczytem kradzieży aut klasy premium. Otworzenie i uruchomienie pojazdu wymaga najczęściej ingerencji dwóch osób – jedna z nich stoi w okolicach domu (przeważnie przy oknach lub drzwiach, czyli tam gdzie zazwyczaj można znaleźć kluczyk), a druga szarpie za klamkę auta. Przechwycenie fal radiowych z kluczyka skutkuje autoryzowanym sforsowaniem zamka, a całość operacji kradzieży najpopularniejszego środka lokomocji nie powinna trwać więcej niż kilkanaście sekund. Dla złodzieja to nie tylko szybka, ale również opłacalna praca. Koszt tzw. walizki jest naprawdę minimalny, a wartość rynkowa bezkluczykowych pojazdów wynosi do kilkudziesięciu tysięcy euro. Dla właściciela auta? Totalna katastrofa. Straty finansowe, minimalna szansa na odnalezienie skradzionego pojazdu oraz problematyczna procedura uzyskania odszkodowania z tytułu kradzieży, które gwarantuje ubezpieczenie AC. W końcu komputer samochodu nie będzie wykazywał żadnych nielegalnych operacji. Wyłącznie otworzenie oryginalnymi kluczykami...

Deska ratunku dla posiadaczy aut typu keyless. Poznaj pokrowce zabezpieczające kluczyk!

Czy w tej sytuacji posiadacze samochodów typu keyless odgórnie spisani są na straty i muszą nieustannie czuwać nad bezpieczeństwem swojego auta? Oczywiście, że nie. Asortyment naszego sklepu e-Keyless.pl jest wypełniony produktami, takimi jak innowacyjne zabezpieczenie kluczyka keyless w postaci pierwszorzędnej jakości kabury. Sekret tkwi w materiale, który skutecznie uniemożliwia emitowanie fal radiowych. Chowając kluczyk w specjalistycznym pokrowcu nie musisz zarywać nocy na kontrolowanie auta. Walizki używane przez złodziejaszków nie będą w stanie namierzyć oryginalnego kluczyka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium