E-Keyless - sklep internetowy
Jak to działa?

W obecnym czasie blokowanie i odblokowywanie auta, czy też uruchamianie/wyłączanie jego silnika stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki systemom bezkluczykowego dostępu Keyless musimy tylko kluczyk lub pilot mieć przy sobie. Włożony do kieszeni spodni, umieszczony w torebce - wystarczy jedynie, że jest w pobliżu; nie musimy go nawet brać do ręki aby sterowanie poszczególnymi funkcjami było możliwe. Zastosowanie takiego rozwiązania przez producentów niewątpliwie uprościło dostęp do samochodu i przełożyło się na nasz większy komfort z użytkowania pojazdów, ale system nie pozostał niestety bez wad, ponieważ jego posiadanie niesie ze sobą duże ryzyko utraty auta. Możesz rozwiązać ten problem stosując zabezpieczenie kluczyka Keyless.

Jak działa system Keyless?

Zasada działania systemu bezkluczykowego Keyless jest banalnie prosta. W momencie gdy pociągamy za klamkę auta, układ centralny wysyła sygnał do pilota, nazywany często "zapytaniem do kluczyka". Po odebraniu sygnału przez kluczyk, udzielana jest "odpowiedź" i przesyłana falami z powrotem do auta. Taka "wymiana korespondencji" skutkuje zezwoleniem na otwarcie drzwi. Systemy Keyless analogicznie zachowują się w sytuacji gdy chcemy uruchomić samochód - naciskając przycisk "Start" generujemy kod, który wysyłany jest do klucza a ten zwraca komunikat, dzięki czemu nasze auto odpala. Kluczyka nie musimy trzymać w ręce, nie musimy do niczego go przykładać. System Keyless wykrywa go do pewnych odległości, także wystarczające jest przechowywanie go w kieszeni, teczce czy na garażowej półce.

No dobrze, ale co z zamykaniem samochodu posiadającego system Keyless, Keyless Go lub Keyless Entry. Tutaj stosowane są już różne rozwiązania. Niektóre auta zamkniemy dotykając niewielki czujnik umieszczony na klamce, inne zamkniemy wciskając tradycyjny przycisk, a jeśli zapomnimy i oddalimy się od samochodu to on sam wykryje brak kluczyka w pobliżu i zamknie drzwi.

Kradzież na walizkę - wady Keyless i bezpieczeństwo

Wygoda korzystania z samochodu wyposażonego w bezkluczykowy system Keyless jest niezaprzeczalna, ale posiadają one jedną znaczącą wadę w postaci wątpliwego bezpieczeństwa takiego auta. Można ją łatwo wyeliminować stosując opracowane do kluczyków Keyless zabezpieczenie. W przeciwieństwie do klasycznego pilota, w którym sygnały radiowe wysyłane były tylko po naciśnięciu danego guzika, tutaj mamy do czynienia z emitowaniem fal nieustannie. To właśnie dlatego zbliżając się do auta zaczyna ono zauważać kluczyk i "traci go z oczu", gdy oddalamy się od pojazdu. Fale i sygnał emitowane z kluczyka nieprzerwanie otworzyły "furtkę" dla złodziei. Kod, mówiąc najprościej, jest ciągle narażony na jego bezproblemowe przechwycenie. Zabezpieczenie Keyless skutecznie go przed tym chroni.

Powiedzmy może kilka słów o tym jak wygląda kradzież samochodu z systemem Keyless na tzw. walizkę. Przede wszystkim wymaga to obecności dwóch złodziei, którzy będąc w posiadaniu dwóch urządzeń elektronicznych z łatwością przechwycą sygnał będący pomiędzy kluczem a samochodem (jako ciekawostkę dodamy, że ów urządzenie można kupić za około 1000 zł). Cały proceder wygląda następująco:

  • złodziej A podchodzi do auta i łapie je za klamkę, co powoduje, że samochód wysyła sygnał z zapytaniem o klucz. Sygnał ten zostaje przechwycony przez złodzieja urządzeniem elektronicznym (tzw. walizką), a następnie zostaje przesłany do walizki drugiej, posiadanej przez złodzieja B

  • złodziej B rozpoczyna w tej chwili namierzanie kluczyka aby móc przekazać mu przechwycony wcześniej sygnał. Warto dodać, że nie musi on nawet znajdować się w bliskiej odległości bo urządzenia przechwytujące fale potrafią działać na dystansie nawet 400 metrów.

  • gdy złodziejowi B udaje się zlokalizować kluczyk, odbiera od niego kod zwrotny i przesyła go z powrotem do walizki złodzieja A, który finalnie otwiera auto i uruchamia silnik.

Ochrona kluczyka Keyless Go to konieczność. U nas znajdziesz skuteczne rozwiązania

Jak widzicie - kradzież samochodu z systemem Keyless nie jest ani skomplikowana, ani kosztowna dla złodzieja. Zakup dwóch urządzeń, kilkanaście sekund wystarczy, aby nasze auto zniknęło. Kradzież odbywa się bez fizycznej ingerencji w auto. Nie ma konieczności zbicia szyby, czy wyłamywania zamka - wszystko przebiega po cichu. Na szczęście przeznaczone do kluczyków Keyless zabezpieczenie również nie jest trudne w stosowaniu ani drogie.

Dodatkowe zabezpieczenie kluczyka typu Keyless

Zastanawiacie się w jaki sposób zminimalizować ryzyko i ustrzec się przed kradzieżą swojego auta... Można by powiedzieć, że sposobem jest kupno samochodu z kluczykiem tradycyjnym, ale czy to na pewno jedyne wyjście? Można oczywiście auto ubezpieczyć i mieć spokojną głowę. Naszym zdaniem ubezpieczenie to podstawa i po prostu trzeba je od takich okoliczności posiadać. Choć zgłoszenie kradzieży i wszelkie procedury będą wiązać się z nerwami to z pewnością będą one mniejsze niż gdy uświadomimy sobie, że pojazd nie był ubezpieczony. Samo ubezpieczenie, poza kwestiami finansowymi, nie rozwiązuje jednak całego problemu – jedynym na to sposobem jest ochrona kluczyka Keyless. Wyobraźcie sobie sytuację, w której po długim oczekiwaniu na wymarzony urlop wyjeżdżacie na wakacje z rodziną i tracicie auto. Wraz z nim odjeżdżają Wasze wakacyjne plany, oczekiwany od dawna urlop, być może jakieś osobiste rzeczy pozostawione we wnętrzu. W zamian jest stres i myśl o tym jak zorganizować powrót do domu, jak się z tym wszystkim zabrać i co kupić bo powrocie, bo przecież pilnie potrzebujecie auta żeby dotrzeć do pracy. Pamiętajcie przy tym, że kupno kolejnego samochodu wymaga czasu: na obejrzenie, porównanie oferty dealerów, jazdy próbne. Pośpiech nie będzie tutaj dobrym doradcą. Być może warto zastanowić się nad alternatywnymi i sięgnąć po zabezpieczenie kluczyka Keyless.. Takim, doskonale sprawdzającym się rozwiązaniem mogą być etui na klucze i kluczyki typu Keyless.

Etui i pokrowce zabezpieczające kluczyki i piloty samochodowe (systemy bezkluczykowe Keyless)

Etui rfid jest w stanie zrobić każdy z Was. Wystarczy, że w szafce kuchennej macie kawałek folii aluminiowej, w którą zawiniecie swój klucz samochodowy. Będzie to skuteczna ochrona kluczyka Keyless go, ale czy praktyczna? Naprzemienne rozwijanie i pakowanie wymagałoby od Was posiadania z czasem naprawdę sporej ilości folii, ale zawsze możesz umieścić w niej kluczyk zapasowy jeśli nie jest używany na co dzień (zdecydowanie lepiej zapewnić mu taką ochronę niż nie zapewnić żadnej). My jednak polecimy coś zupełnie innego - etui ochronne na kluczyki samochodowe Keyless, które doskonale zabezpieczą przed niepożądanym przechwyceniem kodu. Takie rozwiązanie wydaje się nie tylko najrozsądniejsze, ale też najbardziej praktyczne, ponieważ etui typu Keyless z łatwością włożycie do kieszeni spodni lub torebki. Uważane są one za najlepszą ochronę kluczyka Keyless GO mając na uwadze rzecz jasna "zewnętrzne" zabezpieczenia kluczyków Keyless, bez fizycznej ingerencji w system auta. Pokrowce tego typu nieprzypadkowo określane są przez użytkowników jako "Keyless protector"; ich zadaniem jest blokada sygnałów i fal radiowych RFID, Bluetooth, WiFi, LTE, GSM, GPS i zabezpieczenie kluczyków przed skanowaniem.

Posiadanie auta wyposażonego w system bezkluczykowy wymaga od nas stosowania jakiegokolwiek rozwiązania stanowiącego zabezpieczenie Keyless. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane przez nas na stronie sklepu antykradzieżowe etui Keyless spotkają się z Waszym uznaniem. Zasada działania każdego z nich jest taka sama, dla Was pozostaje jedynie wybór etui zabezpieczającego kluczyki Keyless pod względem koloru i rozmiaru najbardziej dopasowanego do indywidualnych preferencji. Kupując pokrowiec Keyless w naszym sklepie bardzo szybko przekonacie się, że ochrona Kluczyka może być naprawdę prosta. Poczucie bezpieczeństwa, brak obaw o kradzież przełoży się na jeszcze większą satysfakcję z posiadania samochodu z bezkluczykowym systemem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium