E-Keyless - sklep internetowy
Kradzież na walizkę

Czym jest kradzież na walizkę, jak się przed nią chronić i co ma wspólnego systemami bezkluczykowymi 

Wyobraźcie sobie sytuację, w której po długim oczekiwaniu na wymarzony urlop wyjeżdżacie na wakacje z rodziną i tracicie auto. Wraz z nim odjeżdżają Wasze wakacyjne plany, oczekiwany od dawna urlop, być może jakieś osobiste rzeczy pozostawione we wnętrzu. W zamian pozostaje stres i myśl o tym jak zorganizować powrót do domu, jak się z tym wszystkim zabrać i co kupić bo powrocie, bo przecież pilnie potrzebujecie auta żeby dotrzeć do pracy. Pamiętajcie przy tym, że kupno kolejnego samochodu wymaga czasu: na obejrzenie, porównanie oferty dealerów, jazdy próbne. Pośpiech nie będzie tutaj dobrym doradcą. Pewnym sytuacjom zdecydowanie lepiej zapobiegać zawczasu. Kradzieżom na walizkę, wbrew pozorom, również jesteśmy w stanie zaradzić ale zanim o tym –wyjaśnijmy może w skrócie na czym proceder ten polega i dlaczego ma ścisły związek z każdym bezkluczykowym systemem.

System bezkluczykowy Keyless – co to jest?

System bezkluczykowego dostępu, jak np. Keyless to nowoczesna technologia stosowana przez producentów aut, której działanie opiera się na banalnie prostej metodzie. W momencie gdy pociągamy za klamkę auta, układ centralny wysyła sygnał do pilota, nazywany często "zapytaniem do kluczyka". Po odebraniu sygnału przez kluczyk, udzielana jest "odpowiedź" i przesyłana falami z powrotem do auta. Taka "wymiana korespondencji" skutkuje zezwoleniem na otwarcie drzwi. Systemy Keyless analogicznie zachowują się w sytuacji gdy chcemy uruchomić samochód - naciskając przycisk "Start" generujemy kod, który wysyłany jest do klucza a ten zwraca komunikat, dzięki czemu nasze auto odpala. Kluczyka nie musimy trzymać w ręce, nie musimy do niczego go przykładać. System Keyless wykrywa go do pewnych odległości, także wystarczające jest przechowywanie go w kieszeni, teczce czy na garażowej półce.

No dobrze, ale co z zamykaniem samochodu posiadającego taki bezkluczykowy system? Tutaj stosowane są już różne rozwiązania. Niektóre auta zamkniemy dotykając niewielki czujnik umieszczony na klamce, inne zamkniemy wciskając tradycyjny przycisk, a jeśli zapomnimy i oddalimy się od samochodu to on sam wykryje brak kluczyka w pobliżu i zamknie drzwi.

Wygoda korzystania z samochodów wyposażonych w system bezkluczykowy jest niezaprzeczalna, ale posiadają one jedną znaczącą wadę w postaci wątpliwego bezpieczeństwa takiego auta. W przeciwieństwie do klasycznego pilota, w którym sygnały radiowe wysyłane były tylko po naciśnięciu danego guzika, tutaj mamy do czynienia z emitowaniem fal nieustannie. To właśnie dlatego zbliżając się do auta zaczyna ono zauważać kluczyk i "traci go z oczu", gdy oddalamy się od pojazdu. Fale i sygnał emitowane z kluczyka nieprzerwanie otworzyły "furtkę" dla złodziei. Kod, mówiąc najprościej, jest ciągle narażony na jego bezproblemowe przechwycenie. Czy to oznacza, że przed kradzieżą z użyciem walizki nie da się ustrzec? Nic bardziej mylnego! Odpowiedź znajdziesz w dalszej części.

Kradzież na walizkę – jak się odbywa?

Powiedzmy może kilka słów o tym jak wygląda kradzież na walizkę. Przede wszystkim wymaga to obecności dwóch złodziei, którzy będąc w posiadaniu dwóch urządzeń elektronicznych z łatwością przechwycą sygnał będący pomiędzy kluczem a samochodem (jako ciekawostkę dodamy, że ów urządzenie można kupić za około 1000 zł). Cały proceder wygląda następująco:

  • złodziej A podchodzi do auta i łapie je za klamkę, co powoduje, że samochód wysyła sygnał z zapytaniem o klucz. Sygnał ten zostaje przechwycony przez złodzieja urządzeniem elektronicznym (tzw. walizką), a następnie zostaje przesłany do walizki drugiej, posiadanej przez złodzieja B
  • złodziej B rozpoczyna w tej chwili namierzanie kluczyka aby móc przekazać mu przechwycony wcześniej sygnał. Warto dodać, że nie musi on nawet znajdować się w bliskiej odległości bo urządzenia przechwytujące fale potrafią działać na dystansie średnio 400 metrów.
  • gdy złodziejowi B udaje się zlokalizować kluczyk, odbiera od niego kod zwrotny i przesyła go z powrotem do walizki złodzieja A, który finalnie otwiera auto i uruchamia silnik.

Jak widzicie - kradzież samochodu z systemem Keyless nie jest dla złodzieja ani skomplikowana, ani kosztowna. Zakup dwóch walizek i kilkanaście sekund na ogół wystarczy, aby nasze auto zniknęło. Uprowadzenie auta odbywa się bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji fizycznej, nie ma konieczności zbicia szyby, czy wyłamywania zamka - wszystko przebiega po cichu. Na szczęście istnieją skuteczne zabezpieczenia kluczyków keyless, dzięki którym będziesz mógł być spokojny o los swojego auta.

Jak się chronić przed kradzieżą na walizkę?

Istnieją różne sposoby, dzięki którym unikniesz kradzieży na walizkę. Pierwszy z nich może zrobić każdy z Was we własnym zakresie. Jeśli w swojej szafce kuchennej posiadasz kawałek folii aluminiowej to możesz po prostu odciąć kawałek i zawinąć w nią posiadany kluczyk. To skuteczna i zdecydowanie najprostsza ochrona keyless, ale czy takie rozwiązanie na pewno będzie komfortowe w codziennym użytkowaniu? Naprzemienne rozwijanie i pakowanie wymagać będzie od Ciebie posiadania raczej sporej ilości folii, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zawsze możesz umieścić w niej kluczyk zapasowy jeśli nie jest używany na co dzień (zdecydowanie lepiej zapewnić mu taką osłonkę, niż nie zapewnić żadnej).

My jednak polecimy Ci coś zupełnie innego, a mianowicie etui na kluczyki keyless, które doskonale zabezpieczą przed niepożądanym przechwyceniem kodu. Takie rozwiązanie wydaje się nie tylko najrozsądniejsze, ale też najbardziej praktyczne, ponieważ z łatwością włożycie je do kieszeni spodni lub torebki. Opcjonalnie przygotowaliśmy też pudełka keyless, w których umieścicie jeden klucz lub kilka, w zależności od potrzeb.

Obie wskazane powyżej grupy uważane są za najbardziej praktyczne i najprostsze sposoby służące bezpieczeństwu. Nie musimy dzięki nim ingerować w elektronikę auta i ryzykować, że coś podczas modyfikacji może nie pójść pomyślnie. Stosowane obecnie w autach systemy są mocno zaawansowane pod względem technologicznym, a nieautoryzowana ingerencja doprowadzić może niestety nie tylko do utraty gwarancji na samochód, lecz co gorsze do poważnych problemów z późniejszym użytkowaniem.
Pamiętajcie, że poczucie bezpieczeństwa i brak obaw o kradzież przekłada się na jeszcze większą satysfakcję z posiadania auta bezkluczykowego. Nie mamy wątpliwości, że zaprezentowane na stronie sklepu zabezpieczenia keyless spotkają się z Waszym pełnym uznaniem. Zasada działania każdego z nich jest taka sama; dla Ciebie pozostaje jedynie wybór najbardziej właściwego etui na system bezkluczykowy - wedle indywidualnych potrzeb i preferencji. My natomiast zadbamy o jego błyskawiczną dostawę i Twoje pozytywne wrażenia. Zapraszamy.

 

Najczęściej wybierane

Etui Metalowe - na kluczyk samochodowy
Etui Metalowe - na kluczyk samochodowy

189,00 zł

Cena regularna: 249,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
szt.
RFID Etui zabezpieczające na karty - 5 sztuk
RFID Etui zabezpieczające na karty - 5 sztuk

40,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Etui na kluczyki keyless - dwupak
Etui na kluczyki keyless - dwupak

98,00 zł

Cena regularna: 128,00 zł

Najniższa cena: 128,00 zł
szt.
Etui zabezpieczające - na kluczyki keyless
Etui zabezpieczające - na kluczyki keyless

49,00 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
Pokrowiec na kluczyki samochodowe - dwupak
Pokrowiec na kluczyki samochodowe - dwupak

149,00 zł

Cena regularna: 189,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
Klatka Faradaya na telefon komórkowy GSM - torebka
Klatka Faradaya na telefon komórkowy GSM - torebka

49,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
szt.
Pudełko Faradaya - na kluczyk samochodowy
Pudełko Faradaya - na kluczyk samochodowy

119,00 zł

Cena regularna: 219,00 zł

Najniższa cena: 160,00 zł
szt.
Etui do kluczyków samochodowych - dwupak
Etui do kluczyków samochodowych - dwupak

249,00 zł

Cena regularna: 298,00 zł

Najniższa cena: 298,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium